Vælg land

Deutschland
Österreich
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Svizzera (Italiano)
France
Nederland
Italia (Italiano)
Italien (Deutsch)
España
Suomi
United Kingdom
Sverige
Slovenija
België (Nederlands)
Belgique (Français)
Danmark
Norge
Flere lande
Völkl Revolt 86 Flat 2027 Skis
Völkl Revolt 86 Flat 2027 Skis

Völkl Revolt 86 Flat 2027 Skis

kr 3.545,-
inkl. Moms 
Farve: uni
Størrelse

 

 

 

 

Produkt detaljer

Bend

Perfekt til pisten og powder

Shape

Perfekt til at tage dine tricks med dig over alt på bjerget

Artikelnummer

  • 779237
  • Base

    • Sintret

    Sidewalls

    • Hybrid construction

    Kørestil

    • Freestyle

    Kørerniveau

    • Øvet
    • Øvede

    Stivhed

    • 7

    Flex

    • Stiv

    Køn

    • Mænd
    Tekniske specifikationer
    Størrelse 148156164172180
    Længde (cm) (cm)148156164172180
    Midterbredde (cm)8.68.68.68.68.6
    Nose bredde (cm)1212121212
    Sidecut radius (m)14.816.618.521.223.3
    Tail bredde (cm)1111111111

    Mere information

    Ski er som regel leveret klar til brug med en vokset base og slebede kanter. Men denne såkaldte fabriksklargøring er ikke særlig holdbar og dine nye ski bør vokses efter et par dage og vedligholdes på regelmæssig basis.

    Om Völkl

    Lidt af en klippe i ski-verdenen, Völkl begyndte deres produktion i 1928. De er en af de få virksomheder, som fortsat producerer i deres egen fabrik, lokalt hjemme i Tyskland. Hos Völkl møder high-tech innovation traditionelt håndværk og resulterer i mind blowing, stilede, holdbare og funktionelle produkter. Sammen med deres team af ekstremt dygtige riders, skubber Völkl konstant skiløbet i en ny og spændende retning.