Vælg land

Deutschland
Österreich
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Svizzera (Italiano)
France
Nederland
Italia (Italiano)
Italien (Deutsch)
España
Suomi
United Kingdom
Sverige
Slovenija
België (Nederlands)
Belgique (Français)
Danmark
Norge
Flere lande
Jones Snowboards Twin Sister 2027 Kids Snowboard
Jones Snowboards Twin Sister 2027 Kids Snowboard
Jones Snowboards Twin Sister 2027 Kids Snowboard
Jones Snowboards Twin Sister 2027 Kids Snowboard
Jones Snowboards Twin Sister 2027 Kids Snowboard

Jones Snowboards Twin Sister 2027 Kids Snowboard

kr 2.799,-
inkl. Moms 
Farve: white
Størrelse

 

 

 

 

Produkt detaljer

Bend

Ideel til freestyle: Fedt pop og nemme landinger

Shape

More svæv i powder og alsidig over hele bjerget

Artikelnummer

  • 775408
  • Base

    • Ekstruderet

    Funktioner

    • Varierende Base farve

    Kompatibilitet

    • Standard Inserts

    Kørestil

    • All Mountain

    Kørerniveau

    • Øvede

    Stivhed

    • 6

    Flex

    • Medium

    Oprindelse

    • United Arab Emirates

    Køn

    • Børn

    Materialespecifikation

    • Master Core. Biax Fiberglass. Premium Topsheet. Extruded 5000 Ba
    Tekniske specifikationer
    Størrelse 120125130135
    Effektiv kantlængde (cm)8690.795.4100.1
    Længde (cm) (cm)120125130135
    Midterbredde (cm)22.823.123.423.7
    Nose bredde (cm)25.7926.2826.7727.26
    Nose længde (cm)20.2520.420.5520.7
    Personvægt (kg)29 - 3931 - 4234 - 4536 - 50
    Setback (mm)10101010
    Sidecut radius (m)5.55.86.16.4
    Snowboard-bredde RegularRegularRegularRegular
    Stance (cm)34 - 4636 - 4838 - 5040 - 52
    Tail bredde (cm)25.7926.2826.7727.26
    Tail længde (cm)19.7519.920.0520.2

    Mere information

    Snowboards er som regel leveret klar til brug med en vokset base og slebede kanter. Men denne såkaldte fabriksklargøring er ikke særlig holdbar og dit nye snowboard bør vokses efter et par dage og vedligholdes på regelmæssig basis.

    Om Jones Snowboards

    "Snowboarding is not my job, it's my life". Grundlæggeren af Jones Snowboard, Jeremy Jones, forklarer så meget med så få ord. Han ønsker at skabe det ultimative snowboardudstyr, som lever op til de højrest standarder og det er præcis hvad han har gjort. Virksomheder bryster sig af at give tilbage til den vilde natur og de steder, som de så afgjort påskønner gennem handlinger så som 1% For the Planet. Der er ikke noget, vi ikke elsker omkring Jeremy Jones og hans vision.