Velg land

Deutschland
Österreich
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Svizzera (Italiano)
France
Nederland
Italia (Italiano)
Italien (Deutsch)
España
Suomi
United Kingdom
Sverige
Slovenija
België (Nederlands)
Belgique (Français)
Danmark
Norge
Flere Land
Jones Snowboards Mind Expander 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Mind Expander 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Mind Expander 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Mind Expander 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Mind Expander 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Mind Expander 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Mind Expander 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Mind Expander 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Mind Expander 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Mind Expander 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Mind Expander 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Mind Expander 2.0 2027 Snowboard

Jones Snowboards Mind Expander 2.0 2027 Snowboard

kr 7 200,-
inkl. Mva 
i tillegg kommer leveringskostnader
Farge: blue
Størrelse

 

 

 

 

Produktdetaljer

Profil

Tilgivende, leken og mye oppdrift i pudder

Form

Bred nese og smal hale for fantastisk oppdrift i pudder

Artikkelnummer

  • 775399
  • Såle

    • Sintret

    Kompatibilitet

    • Standard Inserts

    Kjørestil

    • Freeride
    • All Mountain

    Kjørenivå

    • Middels
    • Avansert

    Stivhet

    • 6

    Flex

    • Medium

    Opprinnelse

    • United Arab Emirates

    Kjønn

    • Herre

    Materielle spesifikasjoner

    • BComp Carbon Flax Stringer. Master Core. Biax Fiberglass. Premiu
    Spesifikasjoner
    Størrelse 142146150154158162166
    Kantlengde (cm)103.4106.8110.2113.6117120.2123.4
    Lengde (cm) (cm)142146150154158162166
    Midjemål (cm)24.825.125.425.72626.426.8
    Nose bredde (cm)28.8429.2829.7230.1630.631.1331.65
    Nose lengde (cm)33.834.134.434.73535.435.8
    Person vekt (kg)41 - 6349 - 7354 - 7759 - 8267 - 9177 - 10577 - 105
    Setback (mm)20202020202020
    Sidecut radius (m)6.6/6.06.8/6.27.0/6.47.2/6.67.4/6.87.6/7.07.8/7.2
    Snowboardbredde RegularRegularRegularRegularRegularRegularRegular
    Stance (cm)42 - 5444 - 5646 - 5846 - 5848 - 6050 - 6252 - 64
    Tail bredde (cm)27.8328.2728.7129.1629.630.1330.65
    Tail lengde (cm)18.819.119.419.72020.420.8

    Produktbeskrivelse

    Creative freeride performance with an easy-going feel

    The Mind Expander 2.0 is built for riders who want to blend powder runs, side hits and creative all-mountain riding into every session. Its redesigned directional shape offers effortless float and intuitive handling, making it a great choice for exploring the mountain in your own way.

    Float, flow and all-terrain versatility
    A directional camber/rocker profile combines response and edge hold with excellent float in soft snow. The tapered shape, dual-radius sidecut and updated 3D base create smooth transitions and a surf-inspired ride feel. With a medium flex, Master Core construction and a Boomp Carbon Flax Stringer, the Mind Expander 2.0 balances stability, playfulness and control across a wide range of conditions.

    Features
    • Versatile all-mountain and freeride snowboard
    • New directional shape
    • Directional Camber / Rocker profile
    • Happy Medium flex (3/5)
    • Medium tapered shape
    • High 3D Contour Base
    • Boomp Carbon Flax Stringer
    • Sintered 8000 base

    Mer informasjon

    Snowboard er ofte levert klart til bruk med en vokset base og skarpe kanter. Likevel, "factory tuning" er ikke så veldig holdbar og ditt nye snowboard bør bli ordentlig vokset etter et par dager og vedlikeholdt.

    Om Jones Snowboards

    "Snowboard er ikke jobben min, det er livet mitt“. Jeremy Jones, grunnleggeren til Jones Snowboards, sier så mye i så få ord. Han ønsket å skape det ultimate snowboard-utstyret, som når høyeste standarder, og han har gjort akkurat det. Selskapet priser seg selv for å gi noen tilbake til de naturlige steder, som de elsker så mye, gjennom gjerninger som 1% For the Planet. Det er ingenting vi ikke elsker om Jeremy Jones og hans visjon.