Velg land

Deutschland
Österreich
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Svizzera (Italiano)
France
Nederland
Italia (Italiano)
Italien (Deutsch)
España
Suomi
United Kingdom
Sverige
Slovenija
België (Nederlands)
Belgique (Français)
Danmark
Norge
Flere Land
Jones Snowboards Dream Weaver 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Dream Weaver 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Dream Weaver 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Dream Weaver 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Dream Weaver 2.0 2027 Snowboard
Jones Snowboards Dream Weaver 2.0 2027 Snowboard

Jones Snowboards Dream Weaver 2.0 2027 Snowboard

kr 6 360,-
inkl. Mva 
i tillegg kommer leveringskostnader
Farge: white
Størrelse

 

 

 

 

Produktdetaljer

Profil

Den største oppdriften i pudder

Form

Bred nese og smal hale for fantastisk oppdrift i pudder

Artikkelnummer

  • 775406
  • Såle

    • Sintret

    Kompatibilitet

    • Standard Inserts

    Kjørestil

    • Freeride
    • All Mountain

    Kjørenivå

    • Middels

    Stivhet

    • 4

    Flex

    • Myk

    Opprinnelse

    • United Arab Emirates

    Kjønn

    • Dame

    Materielle spesifikasjoner

    • Master Core. Biax Fiberglass. Premium Topsheet. Sintered 8000 Ba
    Spesifikasjoner
    Størrelse 139142145148151154156
    Kantlengde (cm)104.5107.1109.7112.3114.9117.5119.1
    Lengde (cm) (cm)139142145148151154156
    Midjemål (cm)23.523.723.924.124.324.524.7
    Nose bredde (cm)27.627.8828.1728.4628.7429.0329.24
    Nose lengde (cm)23.523.723.924.124.324.524.7
    Person vekt (kg)41 - 6341 - 6345 - 6845 - 6849 - 7354 - 7754 - 77
    Setback (mm)20202020202020
    Sidecut radius (m)6.56.76.97.17.37.57.7
    Snowboardbredde RegularRegularRegularRegularRegularRegularRegular
    Stance (cm)43 - 5543 - 5545 - 5745 - 5747 - 5947 - 5949 - 61
    Tail bredde (cm)27.127.3827.6727.9628.2428.5328.74
    Tail lengde (cm)1717.217.417.617.81818.2

    Produktbeskrivelse

    Playful freeride performance for every powder day

    The Women’s Dream Weaver 2.0 is designed for riders who want an easy-going freeride board with all-mountain versatility. Its directional shape with subtle taper delivers effortless float in powder and smooth handling on groomers, making it a reliable choice for everything from tree runs to resort cruising.

    Easy control with plenty of float
    A directional camber/rocker profile blends dependable edge hold with excellent float in soft snow. The friendly flex keeps the ride forgiving and accessible, while the 3D Flip Tips improve turn initiation and create a smooth, flowing feel. Combined with a Master Core construction, Biax Fibreglass and a fast Sintered 8000 base, the Dream Weaver 2.0 offers balanced performance across a wide range of terrain.

    Features
    • Freeride and all-mountain snowboard
    • Directional shape with low taper
    • Directional Camber / Rocker profile
    • Friendly & Playful flex (2/5)
    • Medium 3D Contour Base
    • 3D Flip Tips
    • Master Core construction
    • Sintered 8000 base

    Mer informasjon

    Snowboard er ofte levert klart til bruk med en vokset base og skarpe kanter. Likevel, "factory tuning" er ikke så veldig holdbar og ditt nye snowboard bør bli ordentlig vokset etter et par dager og vedlikeholdt.

    Om Jones Snowboards

    "Snowboard er ikke jobben min, det er livet mitt“. Jeremy Jones, grunnleggeren til Jones Snowboards, sier så mye i så få ord. Han ønsket å skape det ultimate snowboard-utstyret, som når høyeste standarder, og han har gjort akkurat det. Selskapet priser seg selv for å gi noen tilbake til de naturlige steder, som de elsker så mye, gjennom gjerninger som 1% For the Planet. Det er ingenting vi ikke elsker om Jeremy Jones og hans visjon.