Velg land

Deutschland
Österreich
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Svizzera (Italiano)
France
Nederland
Italia (Italiano)
Italien (Deutsch)
España
Suomi
United Kingdom
Sverige
Slovenija
België (Nederlands)
Belgique (Français)
Danmark
Norge
Flere Land
Faction Prodigy Grom 2027 Kids Ski
Faction Prodigy Grom 2027 Kids Ski

Faction Prodigy Grom 2027 Kids Ski

kr 3 600,-
inkl. Mva 
i tillegg kommer leveringskostnader
Farge: blue

 

 

 

 

Produktdetaljer

Profil

Perfekt på pister og pudder

Form

Perfekt for å ta triksene dine over hele fjellet 

Artikkelnummer

  • 775290
  • Såle

    • Sintret

    Sidevegger

    • Hybrid-konstruksjon

    Kjørestil

    • All Mountain

    Kjørenivå

    • Begynner
    • Middels

    Stivhet

    • 5

    Flex

    • Medium

    Kjønn

    • Barn
    Spesifikasjoner
    Størrelse 103113123133143
    Lengde (cm) (cm)103113123133143
    Midjemål (cm)7.67.888.28.2
    Nose bredde (cm)10.81111.211.411.4
    Sidecut radius (m)6781010
    Tail bredde (cm)1010.210.410.610.6
    Vekt (g)13601410146015101510

    Produktbeskrivelse

    Freestyle-focused fun for the next generation

    The Prodigy Grom 2027 brings the proven Prodigy DNA to young skiers. Designed for kids who see the whole mountain as their playground, it combines easy handling with stability and control. From carving groomers to first park laps and side hits, this ski supports progression every step of the way.

    Durable construction for growing skills
    A poplar and ash wood core delivers plenty of energy and stability, while the Elliptical Sidecut ensures intuitive turn initiation. The Full-Strength Sidewall enhances edge hold, and the Anti-Chip Micro-Cap construction improves durability for season-after-season use. Built to handle progression and long days on snow.

    Features
    • Kids all-mountain freestyle twin-tip ski
    • Poplar and ash wood core
    • Elliptical Sidecut
    • Full-Strength Sidewall
    • Anti-Chip Micro-Cap construction
    • XL 2.2 mm edges
    • Forgiving flex for easy progression

    Mer informasjon

    Ski er ofte levert klart til bruk med en vokset base og skarpe kanter. Likevel, "factory tuning" er ikke så veldig holdbar og ditt nye ski bør bli ordentlig vokset etter et par dager og vedlikeholdt.

    Om Faction

    Faction startet som et morsomt lite prosjekt av en skientusiastisk vennegjeng i Verbier en vinter. Gjengen ønsket å lage skier som er rimelige, varer 100+ dager, overlever uten å levere dem til service og kan stues bort over sommeren og stråle like lyst når vinteren er rett rundt hjørnet. Vennegjengen gjorde akkurat det og hadde stort suksess de siste 12 årene. De er forent i sin lidenskap til fjellene og utstyret som gjør det mulig for dem, for oss og for deg å komme oss dit.