Velg land

Deutschland
Österreich
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Svizzera (Italiano)
France
Nederland
Italia (Italiano)
Italien (Deutsch)
España
Suomi
United Kingdom
Sverige
Slovenija
België (Nederlands)
Belgique (Français)
Danmark
Norge
Flere Land
Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Ski
Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Ski
Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Ski
Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Ski
Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Ski
Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Ski

Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Ski

kr 7 200,-
inkl. Mva 
i tillegg kommer leveringskostnader
Farge: green
Størrelse

 

 

 

 

Produktdetaljer

Profil

Perfekt på pister og pudder

Form

Perfekt for å ta triksene dine over hele fjellet 

Artikkelnummer

  • 775292
  • Såle

    • Sintret

    Sidevegger

    • Fulle sidevegger

    Kjørestil

    • All Mountain
    • Freestyle

    Kjørenivå

    • Middels
    • Avansert

    Stivhet

    • 7

    Flex

    • Stiv

    Kjønn

    • Dame
    • Herre
    Spesifikasjoner
    Størrelse 159165171177183
    Lengde (cm) (cm)159165171177183
    Midjemål (cm)9.89.89.89.89.8
    Nose bredde (cm)12.712.712.712.712.7
    Sidecut radius (m)1214161820
    Tail bredde (cm)11.911.911.911.911.9
    Vekt (g)16001660175018101860

    Produktbeskrivelse

    Freestyle versatility with exclusive capsule artwork

    The Prodigy 2 Capsule 2027 blends the proven all-mountain performance of the Prodigy 2 with exclusive artwork from Elsa Grace's Capsule collection. Built for riders who see the entire mountain as a playground, it combines park-inspired performance with versatile handling across a wide range of terrain. The poplar wood core delivers a lively mix of pop, responsiveness and stability.

    Designed for creativity across the mountain
    Its Directional Twin shape and Elliptical Sidecut provide intuitive turn initiation and confident handling on groomers, side hits and park features alike. A carbon/rubber stomp pad helps absorb vibrations and smooth out hard landings, while Full-Strength Sidewalls and XL edges provide the durability needed for season-after-season progression. A ski designed for riders who want to bring their own style to every run.

    Features
    • All-mountain freestyle twin-tip ski
    • Elsa Grace Capsule artwork
    • Poplar wood core
    • Directional Twin shape
    • Elliptical Sidecut
    • Carbon/rubber stomp pad
    • XL 2.5 mm edges

    Mer informasjon

    Ski er ofte levert klart til bruk med en vokset base og skarpe kanter. Likevel, "factory tuning" er ikke så veldig holdbar og ditt nye ski bør bli ordentlig vokset etter et par dager og vedlikeholdt.

    Om Faction

    Faction startet som et morsomt lite prosjekt av en skientusiastisk vennegjeng i Verbier en vinter. Gjengen ønsket å lage skier som er rimelige, varer 100+ dager, overlever uten å levere dem til service og kan stues bort over sommeren og stråle like lyst når vinteren er rett rundt hjørnet. Vennegjengen gjorde akkurat det og hadde stort suksess de siste 12 årene. De er forent i sin lidenskap til fjellene og utstyret som gjør det mulig for dem, for oss og for deg å komme oss dit.