Velg land

Deutschland
Österreich
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Svizzera (Italiano)
France
Nederland
Italia (Italiano)
Italien (Deutsch)
España
Suomi
United Kingdom
Sverige
Slovenija
België (Nederlands)
Belgique (Français)
Danmark
Norge
Flere Land
Armada Kimbo 95 Ski
Armada Kimbo 95 Ski

Armada Kimbo 95 Ski

kr 9 499,-
inkl. Mva 
i tillegg kommer leveringskostnader
Farge: uni
Størrelse

 

 

 

 

Produktdetaljer

Profil

Leken, enkelt å svinge og tilgivende

Form

Kantkontroll, stabilitet og kraft

Artikkelnummer

  • 779586
  • Såle

    • Sintret

    Sidevegger

    • Hybrid-konstruksjon

    Kjerne

    • POPLAR CORE

    Kjørestil

    • Freestyle

    Kjørenivå

    • Avansert
    • Ekspert

    Stivhet

    • 5

    Flex

    • Medium

    Proffkjører

    • Kim Boberg

    Opprinnelse

    • Austria

    Kjønn

    • Dame
    • Herre
    Spesifikasjoner
    Størrelse 168175182
    Lengde (cm) (cm)168175182
    Midjemål (cm)9.59.59.5
    Nose bredde (cm)12.7512.813
    Sidecut radius (m)1414.515
    Tail bredde (cm)11.8511.9512.1
    Vekt (g)169017801840

    Produktbeskrivelse

    A freestyle ski shaped by Kim Boberg's creativity

    The Kimbo 95 reflects Kim Boberg's unique approach to skiing. With an exceptionally buttery flex, it is built for presses, butters and creative riding all over the mountain. Whether you're lapping the park, hunting side hits or linking playful turns, this ski encourages a fresh and imaginative style.

    Built to press, slash and carve
    The Freestyle Rocker profile delivers a forgiving and playful feel, while the Poplar Core provides a lively mix of pop and responsiveness. Durable Impact Edges stand up to heavy use, and the combination of a Full-Wrap Edge and aluminium tail insert adds support when carving, slashing and pressing through features. A unique freestyle tool for riders who like to think differently.

    Features
    • Freestyle Rocker profile
    • Poplar Core
    • Impact Edge construction
    • S7 Base
    • AR75 Sidewall
    • Full-Wrap Edge
    • Aluminium Tail Insert
    • Kim Boberg signature-inspired design concept

    Mer informasjon

    Ski er ofte levert klart til bruk med en vokset base og skarpe kanter. Likevel, "factory tuning" er ikke så veldig holdbar og ditt nye ski bør bli ordentlig vokset etter et par dager og vedlikeholdt.

    Om Armada

    "Armada – hva skisporten vil bli" – det velkjente sitatet fra Chris O’Donnell, en av merkets grunnleggere. Freeski-selskapet ble opprettet av utøvere for utøvere, skapt ut av ren lidenskap for skisporten og har tjener enorm suksess i målgruppen sin. Sammen med sitt stor all-star lag fortsetter Armada å dominere både freestyle- og freeride-scenen med høykvalitetsskiutstyr.