Valitse maat

Deutschland
Österreich
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Svizzera (Italiano)
France
Nederland
Italia (Italiano)
Italien (Deutsch)
España
Suomi
United Kingdom
Sverige
Slovenija
België (Nederlands)
Belgique (Français)
Danmark
Norge
Lisää maita
Faction Prodigy Grom 2027 Kids Sukset
Faction Prodigy Grom 2027 Kids Sukset

Faction Prodigy Grom 2027 Kids Sukset

€ 299,95
Sisältää ALV:n 
ei sisällä Toimituskuluja
Väri: blue

 

 

 

 

Tuotetiedot

Profiili

Täydellinen rinteisiin ja puuteriin

Muoto

Täydellinen trikkeihin vuoren joka kolkassa

Artikkelinro.

  • 775290
  • Pohja

    • Sintrattu

    Suksien reunat

    • Hybridirakenne

    Laskutyyli

    • All Mountain

    Taitotaso

    • Aloittelija
    • Keskitaso

    Jäykkyys

    • 5

    Flex

    • Puolijäykkä

    Sukupuoli

    • Lapset
    Tekniset tiedot
    Koko 103113123133143
    Keskikohdan leveys (cm)7.67.888.28.2
    Nosen leveys (cm)10.81111.211.411.4
    Paino (g)13601410146015101510
    Pituus (cm) (cm)103113123133143
    Sivuleikkaussäde (m)6781010
    Tailin leveys (cm)1010.210.410.610.6

    Tuotekuvaus

    Freestyle-focused fun for the next generation

    The Prodigy Grom 2027 brings the proven Prodigy DNA to young skiers. Designed for kids who see the whole mountain as their playground, it combines easy handling with stability and control. From carving groomers to first park laps and side hits, this ski supports progression every step of the way.

    Durable construction for growing skills
    A poplar and ash wood core delivers plenty of energy and stability, while the Elliptical Sidecut ensures intuitive turn initiation. The Full-Strength Sidewall enhances edge hold, and the Anti-Chip Micro-Cap construction improves durability for season-after-season use. Built to handle progression and long days on snow.

    Features
    • Kids all-mountain freestyle twin-tip ski
    • Poplar and ash wood core
    • Elliptical Sidecut
    • Full-Strength Sidewall
    • Anti-Chip Micro-Cap construction
    • XL 2.2 mm edges
    • Forgiving flex for easy progression

    Lisätietoja

    Sukset toimitetaan yleensä laskuvalmiina vahatulla pohjalla ja teroitetuilla kanteilla. Tämäns, tehdashuolto ei kuitenkaan ole kovin kestävä, ja uusi suksesi tulisi vahata kunnolla muutaman päivän kuluttua ja huoltaa säännöllisesti.

    Tietoa brändistä Faction

    Factionin tarina alkoi iloisten hiihtopummien projektina yhtenä talvena Verbierissä. Porukka halusi luoda sukset, jotka olivat edulliset, kestäisivät yli 100 päivää ja selviäisivät ilman huoltoja sekä kestäisivät varastossa kesän yli ja kiiltäisivät yhtä kirkkaasti seuraavana talvena. Tätä tehdessään, Faction on nauttinut onnistumista viimeisen yli 12 vuoden aikana. Heitä yhdistää rakkaus vuoria sekä työkaluja kohtaan, jotka mahdollistavat heidän, meidän ja sinun pääsyn sinne.