Valitse maat

Deutschland
Österreich
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Svizzera (Italiano)
France
Nederland
Italia (Italiano)
Italien (Deutsch)
España
Suomi
United Kingdom
Sverige
Slovenija
België (Nederlands)
Belgique (Français)
Danmark
Norge
Lisää maita
Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Sukset
Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Sukset
Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Sukset
Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Sukset
Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Sukset
Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Sukset

Faction Prodigy 2 Capsule 2027 Sukset

€ 599,95
Sisältää ALV:n 
ei sisällä Toimituskuluja
Väri: green
Koko

 

 

 

 

Tuotetiedot

Profiili

Täydellinen rinteisiin ja puuteriin

Muoto

Täydellinen trikkeihin vuoren joka kolkassa

Artikkelinro.

  • 775292
  • Pohja

    • Sintrattu

    Suksien reunat

    • Full sidewalls

    Laskutyyli

    • All Mountain
    • Freestyle

    Taitotaso

    • Keskitaso
    • Edistynyt

    Jäykkyys

    • 7

    Flex

    • Jäykkä

    Sukupuoli

    • Naisille
    • Miehille
    Tekniset tiedot
    Koko 159165171177183
    Keskikohdan leveys (cm)9.89.89.89.89.8
    Nosen leveys (cm)12.712.712.712.712.7
    Paino (g)16001660175018101860
    Pituus (cm) (cm)159165171177183
    Sivuleikkaussäde (m)1214161820
    Tailin leveys (cm)11.911.911.911.911.9

    Tuotekuvaus

    Freestyle versatility with exclusive capsule artwork

    The Prodigy 2 Capsule 2027 blends the proven all-mountain performance of the Prodigy 2 with exclusive artwork from Elsa Grace's Capsule collection. Built for riders who see the entire mountain as a playground, it combines park-inspired performance with versatile handling across a wide range of terrain. The poplar wood core delivers a lively mix of pop, responsiveness and stability.

    Designed for creativity across the mountain
    Its Directional Twin shape and Elliptical Sidecut provide intuitive turn initiation and confident handling on groomers, side hits and park features alike. A carbon/rubber stomp pad helps absorb vibrations and smooth out hard landings, while Full-Strength Sidewalls and XL edges provide the durability needed for season-after-season progression. A ski designed for riders who want to bring their own style to every run.

    Features
    • All-mountain freestyle twin-tip ski
    • Elsa Grace Capsule artwork
    • Poplar wood core
    • Directional Twin shape
    • Elliptical Sidecut
    • Carbon/rubber stomp pad
    • XL 2.5 mm edges

    Lisätietoja

    Sukset toimitetaan yleensä laskuvalmiina vahatulla pohjalla ja teroitetuilla kanteilla. Tämäns, tehdashuolto ei kuitenkaan ole kovin kestävä, ja uusi suksesi tulisi vahata kunnolla muutaman päivän kuluttua ja huoltaa säännöllisesti.

    Tietoa brändistä Faction

    Factionin tarina alkoi iloisten hiihtopummien projektina yhtenä talvena Verbierissä. Porukka halusi luoda sukset, jotka olivat edulliset, kestäisivät yli 100 päivää ja selviäisivät ilman huoltoja sekä kestäisivät varastossa kesän yli ja kiiltäisivät yhtä kirkkaasti seuraavana talvena. Tätä tehdessään, Faction on nauttinut onnistumista viimeisen yli 12 vuoden aikana. Heitä yhdistää rakkaus vuoria sekä työkaluja kohtaan, jotka mahdollistavat heidän, meidän ja sinun pääsyn sinne.