Valitse maat

Deutschland
Österreich
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Svizzera (Italiano)
France
Nederland
Italia (Italiano)
Italien (Deutsch)
España
Suomi
United Kingdom
Sverige
Slovenija
België (Nederlands)
Belgique (Français)
Danmark
Norge
Lisää maita
Armada Kimbo 95 Sukset
Armada Kimbo 95 Sukset

Armada Kimbo 95 Sukset

€ 749,95
Sisältää ALV:n 
ei sisällä Toimituskuluja
Väri: uni
Koko

 

 

 

 

Tuotetiedot

Profiili

Leikkisä, helposti kääntyvä ja anteeksiantava

Muoto

Kanttien hallintaa, vakautta ja voimaa

Artikkelinro.

  • 779586
  • Pohja

    • Sintrattu

    Suksien reunat

    • Hybridirakenne

    Ydin

    • POPLAR CORE

    Laskutyyli

    • Freestyle

    Taitotaso

    • Edistynyt
    • Ekspertti

    Jäykkyys

    • 5

    Flex

    • Puolijäykkä

    Ammattilaskija

    • Kim Boberg

    Alkuperämaa

    • Austria

    Sukupuoli

    • Naisille
    • Miehille
    Tekniset tiedot
    Koko 168175182
    Keskikohdan leveys (cm)9.59.59.5
    Nosen leveys (cm)12.7512.813
    Paino (g)169017801840
    Pituus (cm) (cm)168175182
    Sivuleikkaussäde (m)1414.515
    Tailin leveys (cm)11.8511.9512.1

    Tuotekuvaus

    A freestyle ski shaped by Kim Boberg's creativity

    The Kimbo 95 reflects Kim Boberg's unique approach to skiing. With an exceptionally buttery flex, it is built for presses, butters and creative riding all over the mountain. Whether you're lapping the park, hunting side hits or linking playful turns, this ski encourages a fresh and imaginative style.

    Built to press, slash and carve
    The Freestyle Rocker profile delivers a forgiving and playful feel, while the Poplar Core provides a lively mix of pop and responsiveness. Durable Impact Edges stand up to heavy use, and the combination of a Full-Wrap Edge and aluminium tail insert adds support when carving, slashing and pressing through features. A unique freestyle tool for riders who like to think differently.

    Features
    • Freestyle Rocker profile
    • Poplar Core
    • Impact Edge construction
    • S7 Base
    • AR75 Sidewall
    • Full-Wrap Edge
    • Aluminium Tail Insert
    • Kim Boberg signature-inspired design concept

    Lisätietoja

    Sukset toimitetaan yleensä laskuvalmiina vahatulla pohjalla ja teroitetuilla kanteilla. Tämäns, tehdashuolto ei kuitenkaan ole kovin kestävä, ja uusi suksesi tulisi vahata kunnolla muutaman päivän kuluttua ja huoltaa säännöllisesti.

    Tietoa brändistä Armada

    "Armada - what skiing will become" - Chris O'Connellin, joka on yksi brändin perustajista, kuuluisa lause. Freeski yritys, jonka perustivat urheilijat urheilijoille. Brändi on kehitetty puhtaasta intohimosta laskettelua kohtaan sekä menestyksen saavuttaminen ovat sen peruspilareissa. Tiimissä on isoja nimiä ja Armada jatkaa freestyle laskemisen ja vapaalaskemisen dominointia laadukkailla lasketteluvarusteillaan.