Valitse maat

Deutschland
Österreich
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Svizzera (Italiano)
France
Nederland
Italia (Italiano)
Italien (Deutsch)
España
Suomi
United Kingdom
Sverige
Slovenija
België (Nederlands)
Belgique (Français)
Danmark
Norge
Lisää maita
Armada Arw 94 Sukset
Armada Arw 94 Sukset

Armada Arw 94 Sukset

€ 549,95
Sisältää ALV:n 
ei sisällä Toimituskuluja
Väri: uni
Koko

 

 

 

 

Tuotetiedot

Profiili

Täydellinen rinteisiin ja puuteriin

Muoto

Täydellinen freestyleen ja switch-laskemiseen

Artikkelinro.

  • 779597
  • Pohja

    • Sintrattu

    Suksien reunat

    • Full sidewalls

    Laskutyyli

    • Freestyle
    • All Mountain

    Taitotaso

    • Edistynyt

    Jäykkyys

    • 7

    Flex

    • Jäykkä

    Sukupuoli

    • Naisille
    • Miehille
    Tekniset tiedot
    Koko 157164171178
    Keskikohdan leveys (cm)9.49.49.49.4
    Nosen leveys (cm)11.912.112.212.3
    Paino (g)1510160017201800
    Pituus (cm) (cm)157164171178
    Sivuleikkaussäde (m)15.51616.517
    Tailin leveys (cm)11.511.611.711.8

    Tuotekuvaus

    A versatile all-mountain twin for creative riding

    The ARW 94 is built for riders who want to explore every part of the mountain. With its versatile 94 mm waist, Freestyle Rocker profile and durable construction, it handles groomers, park laps and side hits with ease. A twin-tip ski for anyone looking to bring creativity to every run.

    Playful, durable and ready for anything
    The Poplar Core delivers a lively flex with plenty of pop and responsiveness. Durable Impact Edges are built to withstand demanding sessions, while Armada's W3DGEWALL construction reduces weight and increases durability. The result is a playful and dependable all-mountain ski that performs across a wide range of conditions.

    Features
    • Freestyle Rocker profile
    • Poplar Core
    • Ash Binding Insert
    • Impact Edge construction
    • S7 Base
    • W3DGEWALL construction
    • 94 mm waist width
    • Versatile all-mountain twin ski

    Lisätietoja

    Sukset toimitetaan yleensä laskuvalmiina vahatulla pohjalla ja teroitetuilla kanteilla. Tämäns, tehdashuolto ei kuitenkaan ole kovin kestävä, ja uusi suksesi tulisi vahata kunnolla muutaman päivän kuluttua ja huoltaa säännöllisesti.

    Tietoa brändistä Armada

    "Armada - what skiing will become" - Chris O'Connellin, joka on yksi brändin perustajista, kuuluisa lause. Freeski yritys, jonka perustivat urheilijat urheilijoille. Brändi on kehitetty puhtaasta intohimosta laskettelua kohtaan sekä menestyksen saavuttaminen ovat sen peruspilareissa. Tiimissä on isoja nimiä ja Armada jatkaa freestyle laskemisen ja vapaalaskemisen dominointia laadukkailla lasketteluvarusteillaan.