Valitse maat

Deutschland
Österreich
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Svizzera (Italiano)
France
Nederland
Italia (Italiano)
Italien (Deutsch)
España
Suomi
United Kingdom
Sverige
Slovenija
België (Nederlands)
Belgique (Français)
Danmark
Norge
Lisää maita
Armada Arw 88 Sukset
Armada Arw 88 Sukset

Armada Arw 88 Sukset

€ 499,95
Sisältää ALV:n 
ei sisällä Toimituskuluja
Väri: uni
Koko

 

 

 

 

Tuotetiedot

Profiili

Leikkisä, helposti kääntyvä ja anteeksiantava

Muoto

Täydellinen freestyleen ja switch-laskemiseen

Artikkelinro.

  • 779598
  • Pohja

    • Sintrattu

    Suksien reunat

    • Full sidewalls

    Laskutyyli

    • Freestyle

    Taitotaso

    • Edistynyt
    • Ekspertti

    Jäykkyys

    • 8

    Flex

    • Jäykkä

    Sukupuoli

    • Naisille
    • Miehille
    Tekniset tiedot
    Koko 156161166171
    Keskikohdan leveys (cm)8.88.88.88.8
    Nosen leveys (cm)11.711.711.811.9
    Paino (g)1440152015701600
    Pituus (cm) (cm)156161166171
    Sivuleikkaussäde (m)14.51515.516
    Tailin leveys (cm)1111.111.211.3

    Tuotekuvaus

    Built for park laps and creative all-mountain riding

    The ARW 88 is a responsive freestyle twin designed for riders who see the whole mountain as their playground. Its 88 mm waist delivers quick edge-to-edge performance and precise control, while the Freestyle Rocker profile provides the freedom needed for tricks, butters and playful lines. Whether you're riding park, piste or side hits, this ski is ready for it all.

    Poppy, durable and versatile
    A lively Poplar Core delivers plenty of pop and responsiveness for creative riding. Durable Impact Edges are built to withstand demanding sessions, while Armada's W3DGEWALL construction reduces weight and increases durability. The result is a balanced freestyle-focused ski with dependable all-mountain capability.

    Features
    • Freestyle Rocker profile
    • Poplar Core
    • Ash Binding Insert
    • Impact Edge construction
    • S7 Base
    • W3DGEWALL construction
    • 88 mm waist width
    • All-mountain freestyle twin ski

    Lisätietoja

    Sukset toimitetaan yleensä laskuvalmiina vahatulla pohjalla ja teroitetuilla kanteilla. Tämäns, tehdashuolto ei kuitenkaan ole kovin kestävä, ja uusi suksesi tulisi vahata kunnolla muutaman päivän kuluttua ja huoltaa säännöllisesti.

    Tietoa brändistä Armada

    "Armada - what skiing will become" - Chris O'Connellin, joka on yksi brändin perustajista, kuuluisa lause. Freeski yritys, jonka perustivat urheilijat urheilijoille. Brändi on kehitetty puhtaasta intohimosta laskettelua kohtaan sekä menestyksen saavuttaminen ovat sen peruspilareissa. Tiimissä on isoja nimiä ja Armada jatkaa freestyle laskemisen ja vapaalaskemisen dominointia laadukkailla lasketteluvarusteillaan.