Valitse maat

Deutschland
Österreich
Schweiz (Deutsch)
Suisse (Français)
Svizzera (Italiano)
France
Nederland
Italia (Italiano)
Italien (Deutsch)
España
Suomi
United Kingdom
Sverige
Slovenija
België (Nederlands)
Belgique (Français)
Danmark
Norge
Lisää maita

Säästä 10 % lumilauta- ja snowwear-seteistä | Lisäksi: 10 % lisäalennus ale-tuotteista vähintään 100 €:n tilauksista koodilla: OCTOBER10

Arbor Rain 2027 Lumilauta
Arbor Rain 2027 Lumilauta
Arbor Rain 2027 Lumilauta
Arbor Rain 2027 Lumilauta
Arbor Rain 2027 Lumilauta
Arbor Rain 2027 Lumilauta
Arbor Rain 2027 Lumilauta

Arbor Rain 2027 Lumilauta

€ 689,95
Sisältää ALV:n 
ei sisällä Toimituskuluja
Väri: uni
Koko

 

 

 

 

Tuotetiedot

Profiili

Paras kantin hallinta ja voimakas

Muoto

Lisää kelluvuutta puuterissa ja monipuolista all-mountain laskua

Artikkelinro.

  • 771517
  • Pohja

    • Sintrattu

    Ominaisuudet

    • Värirotaatiopohja

    Yhteensopivuus

    • Standard Inserts

    Laskutyyli

    • Freestyle
    • All Mountain

    Taitotaso

    • Edistynyt
    • Ekspertti

    Jäykkyys

    • 8

    Flex

    • Jäykkä

    Ammattilaskija

    • Pat Moore

    Sukupuoli

    • Miehille

    Materiaalin määrittely

    • Carbon2
    Tekniset tiedot
    Koko 149153155157158W159161
    Keskikohdan leveys (cm)2525.225.325.426.4525.525.6
    Käyttökantin pituus (cm)111.5115.1116.9118.7119.5120.5122.3
    Laskijan paino (kg)74 - 8477 - 9054 - 9157 - 9356 - 10057 - 9359 - 105
    Lumilaudan leveys RegularRegularRegularRegularWideRegularRegular
    Nosen leveys (cm)28.9629.3229.529.6830.7629.8530.03
    Nosen pituus (cm)22.522.722.822.9232323.1
    Pituus (cm) (cm)149153155157158159161
    Setback (mm)15151515151515
    Sivuleikkaussäde (m)7.57.77.87.97.988.1
    Tailin leveys (cm)28.9329.2829.4629.6430.7229.8230
    Tailin pituus (cm)20.520.720.820.9212021.1

    Lisätietoja

    Valmistaja pidättää oikeudet muutoksiin. Kuva suuntaa antava.

     

    Lumilaudat toimitetaan yleensä laskuvalmiina vahatulla pohjalla ja teroitetuilla kanteilla. Tämäns, tehdashuolto ei kuitenkaan ole kovin kestävä, ja uusi lumilautasi tulisi vahata kunnolla muutaman päivän kuluttua ja huoltaa säännöllisesti.

    Tietoa brändistä Arbor

    Arbor on todenteolla omistautunut valmistamaan laskettavia ja käytettäviä tuotteita parhaimmista mahdollisista materiaaleista. Samalla he ottavat ympäristön huomioon "Returning Place" -ohjelman avulla, joka auttaa suojelemaan ja uudelleen istuttamaan metsiä, antaa takaisin planeetalle ja suojelee ihmisiä sekä paikkoja, jotka mahdollistavat meille skeittauksen, lumilautailun ja surffauksen. Materiaalit, muotoilu, kuvitukset sekä design tulevat yhteen Arborin käsinvalmistetuilla tuotteilla.